BlackBerry PlayBook Pil Sorunlarından Dolayı Ertelenebilir

29 Aralık 2010

GÖnderen ekrem
Büyük umutlarla duyurulan Blackberry Playbook üzerinde kara bulutlar dolaşıyor. Halen çıkış tarihi duyurulmayan tablet için Steve Jobs'un kehanetleri gerçekleşiyor gibi.

Playbook'un batarya süresi konusunda eleştirilerini ısrarla sürdüren Jobs'u doğrular nitelikte bazı dedikodular ortada dolaşmaya başladı. Danışmanlık şirketi Kaufman Bros'dan analist Shaw Wu, RIM firmasının çok önemli bir batarya hatası nedeniyle tabletin çıkışını erteleyebileceğini açıkladı. Wu, bu bilgiyi soruna çok yakın kişilerden aldığını belirtti. Wu'ya göre, bataryanın üretimini yapan QNX şirketi kısa süreli kullanılan cihazlara batarya üreten bir şirket olduğu için Playbook için ürettiği bataryalar da kısa süreli. Çok hafif bir tablet vaad eden RIM ise daha ağır bir batarya kullanmak istemiyor. İşte sorunlar da burada başlıyor. Ayrıca uygulama mağazasının kar getirecek oranda satış yapamıyor olması gecikme için başka bir ihtimal. Wu, tabletin ancak Mayıs 2011 civarında piyasada olabileceğini öngörüyor. Ancak ortada bir gerçek var. Playbook sadece bir kaç saatlik pil süresi sunuyor ve genel anlamda rekabetin yaşandığı 6-10 saat eşiğine yaklaşamıyor.

Kaynak - SlashGear

0 yorum:

Yorum Gönder

Creative Commons Lisansı ekoteknolojim by ekoteknolojim is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivs 3.0 Unported License. Linkteki çalışma baz alınarak yapılmıştır www.ekoteknolojim.com. Permissions beyond the scope of this license may be available at www.ekoteknolojim.com.